مدیر کل اوقاف مازندران گفت: اگر وقف در جامعه گسترش پیدا کند و کسانی که می توانند اموالشان را برای نیازمندیهای روز جامعه وقف کنند قطعاً بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مازنا حجت الاسلام ستار علیزاده مدیر کل اوقاف به اتفاق حراست این اداره کل عصر سه شنبه یکم اسفند ماه در جمع اهالی روستای خشت سر محمودآباد در آستانه مبارکه امامزاده فضل (ع) اظهار داشت : سنت حسنه و ماندگار وقف توسط پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) به ما انتقال یافت و آن حضرت وقف را صدقات جاودانه ایی دانست که برای انسان به ارث می ماند و انسان را ماندگار می کند.
وی افزود: جایگاه و ارزش وقف در اسلام بسیار بالاست و هر انسانی روزی از دنیا رخت بر می بندد و چه بهتر که اموالی از خود بجا گذارد تا از ثواب آن هم در دنیا و هم در آخرت بهره برد.
مدیر کل اوقاف مازندران ادامه داد: اگر وقف در جامعه گسترش پیدا کند و کسانی که می توانند اموالشان را برای نیازمندیهای روز جامعه وقف کنند قطعاً بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.
ستار علیزاده اظهار کرد: همانطوری که وقف دارای جایگاه و اهمیت است پرداخت حقوق موقوفه هم دارای ارزش و ثواب زیادی است و همه مردم باید برای پرداخت حقوق موقوفات اقدام نمایند.
وی گفت: ادارات اوقاف و امور خیریه از همه مردم درخواست می کند تا برای احیای و شناسایی موقوفات همت کنند و اگر اطلاعاتی در خصوص موقوفه بودن اراضی و املاک و ... در شهرها و روستاهای استان مازندران دارند آن را به ادارات اوقاف ارائه دهند تا با این کار وقف احیا شود و به نیات واقفین خیراندیش عمل شود.
در این جلسه که جمعی از اهالی روستای خشت سر حضور داشتند حجت الاسلام علیزاده بر آبادانی و ساماندهی بقاع متبرکه تاکید کرد و گفت: امامزادگان که از نوادگان ائمه اطهار (ع) می باشند احترام آنان بر همه ما واجب است و باید در جهت آبادانی این اماکن بکوشیم تا ساختمانهای این اماکن در استان این بزرگواران و هم در شان مردم عزیز استان بازسازی شود./ زهرا باغبانی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما