علیرضا دائمی سر پرست معاونت آب و آبفای وزارت  نیرو از بخش های مختلف  سد آیت ا... صالحی مازندران و شبکه آن بازدید نمود .

در این بازدید  سرپرست محترم  معاونت آب و آبفای وزیر نیرو با تأکید بر ضرورت بهره گیری از فرصت ها و استفاده بهینه از تخصیص یافته خواستار واکاوی و بررسی دقیق مشکلات و ارائه راه حل های مناسب جهت تسریع ر روند اجرای پروژه ها شدند.
وی تصریح کرد : هم اکنون در کشور بیش از 900 طرح بزرگ در بخش آب در حال  انجام است که به لطف الهی و با همت و تلاش همکاران مان در سالجاری عملیات اجرایی بسیار از آنها به اتمام رسید و عملیات اجرایی بعضی از آنها نیز مراحل پایینی را طی می کند که سد سیاه بیشه در همین استان که در خاورمیانه یکی از بزرگترین طرح هاست توانستیم عملیات اجرایی آن را به اتمام برسانیم .
سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو در پایان ضمن قدردانی از تلاش مجموعه آب استان طرح های مهر ماندگار را در هر استان جز اولویت مهم وزارت نیرو بر شمرد و افزود : این طرح ها با توجه به اهمیتی که دو سطح ملی و منطقه ای دارند باید توجه بیشتری به آن در استانها انجام شود .
همچنین  حسن عارف معاون طرح و توسعه آب منطقه ای ضمن تشریح سیمای سد آیت ا... صالحی مازندرانی و شبکه آن گفت : عملیات اجرایی سد آیت ا... صالحی مازندرانی در سال گذشته به اتمام رسید و آبگیری کامل آن انجام شد و بخشی از آب آن در اختیار کشاورزان قرار گرفت و آبگیری کامل آن انجام شدو تونل انتقال آب بابلک این سد در دست انجام است که امیدواریم در پایان سال 92 عملیات اجرایی آن را به اتمام برسانیم .
 وی د ر اد امه افزود: شبکه آبیاری و زهکشی این طرح در سطح 52000 هکتار در دست اجراست که 19000 هکتار آن توسعه و 33000 هکتار آن بهبود است .
عارف تصریح کرد: اجرای این طرح شامل 12 پروژه بوده که بانک جهانی در اجرای شبکه آبیاری وزهکشی مشارکت داشته از این 12 پروژه تا کنون سد انحرافی گنج افروز ، کانال اصلی ، قطعه اول ، دوم ، سوم و همچنین سد انحرافی رئیس کلا و ایستگاه پمپاژ آن به اتمام رسید و از سوی پیمانکار طرح تحویل موقت گردید و برای تکمیل باقیمانده شبکه مبلغی در حدود 197 میلیارد تومان اعتبارت نیاز است .
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران با اشاره به نقش این طرح در ایجاد اشتغال و تأمین آب مورد نیاز کشاورزان افزود : حدود 33 میلیون متر مکعب از آب این سد به آب شرب شهرهای گروه الف اختصاص یافت که خط انتقال آب این طرح به عنوان یکی از طرح های مهر ماندگار شرکت آب منطقه ای مازندران از سال 1388 عملیات اجرایی آن شروع شده و در حال حاضر حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.وی د ر پایان بیان داشت:  امیدواریم اعتبارات موردنیاز این طرح به موقع تأمین و در موعد مقرر به بهره برداری برسد./ فائزه نصرتی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما