حجت الاسلام ابراهیمی در همایش رسانه و اتقلاب که در سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی ساری برگزار شد ،  گفت : رسانه جایگاه و رسالت خاصی دارد که نباید از جایگاه خود فاصله بگیرد .

وی با اشاره به سوژه یابی رسانه ها متذکر شد : رسانه ها باید با سوژه یابی و تدبیر در آن با تامل بیشتری به ترسیم نقشه راه بپردازند.

ابراهیمی در ادامه افزود : رسانه باید به عنوان بنگاه هدایت عمل کند و به جایگاهی برای تسویه حساب جریانات سیاسی تبدیل نشود .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر جایگاه تاثیر گذار خبرنگاران در جامعه خاطر نشان کرد : خبرنگاران باید با نگاهی کلان به قضایا بنگرند و جزئی نگری و قشری نگری را کنار بگذارند.
وی یادآور شد : وقتی خبرنگاران کلان نگر باشند آنوقت اثرات کارهایشان بیشتر نمایان می شود .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه رسانه باید حقایق جامعه را مثل آینه منعکس کند افزود : رسانه ها  نباید فاصله خود با جریانات سیاسی که در آن قرار گرفته است را منعکس کنند بلکه باید حقایق را به صورت جریان های که دنبال می کنند ساختار دهند .
ابراهیمی با تاکید بر نقد منصفانه در رسانه ها بیان داشت : نقد باید  صالحانه ، منصفانه و با انگیزه ای الهی صورت پذیرد نه با فکر تخریب یک نفر .
وی  ادامه داد : باید کاری کرد که رسانه را به عنوان یک دوست و همنشین خوب معرفی شود و این دوست خوب هیچگاه تهمت نمی زند و جایگاه رفیعی در بین اقشار جامعه دارد .
ابراهیمی دغدغه های فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران را چنین بر شمرد و گفت : ساماندهی توزیع مطبوعات ، بروز رسانی صدور پروانه نشریات استانی و آموزش خبرنگاران ازدغدغه های ماست که در تلاشیم تا برای  این مسایل هم برنامه ریزی صورت پذیرد./ سارا امید وندچالی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما