رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری گفت: پیشرفت یک جامعه در گرو دانایی آن جامعه است.
دکتر نیاز آذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در همایش رسانه و انقلاب اسلامی که در سالن همایش این دانشگاه برگزار شد  گفت : در دنیای امروز جامعه ای پیشرفته است که دانایی و توانایی در آن جامعه در مقابل سرمایه ایستادگی کند .
وی در ادامه افزود : پیشرفت یک جامعه در گرو دانایی ان جامعه است و اگر دانایی در جامعه ای کامل شود آن جامعه پیشرفت کرده است .
نیاز آذری با بیان اینکه جنگ ایران و عراق در آن زمان اطلاعاتی و الکترونیکی نبوده است گفت : امروزه کشورمان پیشرفته ترین هواپیماهای امریکا را بدون هیچ مشکلی به زمین می نشاند و این نشان از دانایی و توانایی کشورمان است .
وی با اشاره این مطلب که در گذشته وارد شدن به دانشگاهها بسیار سخت بوده است خاطرنشان کرد : امروزه درب دانشگاه ها  به روی همه باز شده است و در واقع دانشگاه آزاد اسلامی به کمک آموزش عالی کشور آمده است .
نیاز آذری دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته دکتری در دانشگاه آزاد ساری را 200 نفر اعلام کرد و گفت : روزی که من به دانشگاه آمدم فقط سه رشته فوق لیسانس در این دانشگاه وجود داشت اما امروز 3000 نفر در مقطع 30 کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساری با اشاره به نقش دانشگاه ها و رسانه در سبک زندگی مردم جامعه در ادامه متذکر شد : دانشگاه ها باید آموزش تخصصی و رسانه ها آموزش عمومی را بدهند .
نیاز آذری در پایان گفت : ما مسئول خون هزاران شهید هستیم  و امروز هر آنچه که هست و انچه که حقیقت است مسئولیت ماست./ سارا امید وندچالی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما