با حضورآيت اله طبرسي نماينده ولي فقيه در استان مازندران و جمعيت هلال احمر استان، فرح ناز رافع رييس سازمان داوطلبان ،جانبازي مديركل اجتماعي استانداري و دكتر منصوري مشاور رييس جمعيت هلال احمر و مهدي ولي پور مديرعامل هلال احمر مازندران همايش «وقف احسان ماندگار» در سالن اجتماعات جمعيت هلال احمر بابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جمعیت هلال احمر مازندران در اين مراسم آيت اله طبرسي طی سخناني ضمن تقدير از خدمات ارزنده جمعیت هلال احمر به مردم نیازمند و آسیب دیده به ويژه درزمان وقوع حوادث اظهار داشت: وقف يكي از سنت هاي حسنه دين مبين اسلام است كه هم خود واقف و هم جامعه از ثمرات اين احسان ماندگار بهره مند مي شوند. وي افزود: فلسفه برگزاري اين همايش تذكر و يادآوري است تا اسباب ترويج اين سنت حسنه در جامعه فراهم شود.نماينده ولي فقيه در جمعيت هلال احمر استان با تاكيد بر ضرورت مستند سازي موقوفات هلال احمر گفت: موقوفات بايد شناسنامه دار شوند و اسناد مربوطه نيز در قالب كتابي تاليف و در اختيار عموم قرار گيرند. وي همچنين بر ضرورت وقف املاك و اماكن براي برپايي جشن هاي مذهبي تاكيد كرد.
در ادامه اين مراسم رييس سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر نيز در سخناني واقفين را ايثارگراني توصيف كرد كه ازنياز هاي خود مي گذرند تا به ديگران كمك كنند. فرح ناز رافع تصريح كرد: براساس تعاليم اسلامي، وقف در حقيقت هديه اي است كه به خدا داده مي شود و خداوند پاداش اين عمل نيك را چندين برابر بازمي گرداند.رييس سازمان داوطلبان در ادامه افزود: واقفين انسانهاي نيك سيرتي هستند كه براي رضاي خداوند و خشنودي پروردگار از مال و سرمايه اي كه براي بدست آوردنش زحمات زيادي را متحمل شدند مي بخشند تا به همنوعان خود كمك كنند. وي با تاكيد بر ضرورت ترويج فرهنگ الهي و ديني وقف گفت: سازمان داوطلبان هلال احمر يكي از سازمانهاي زير مجموعه جمعيت هلال احمر است كه در راستاي جلب و جذب فعاليتهاي بشردوستانه و ارتباط توان داوطلبان به نياز نيازمندان تلاش مي كند و جاي بسي خوشحالي است كه بخش عظيمي از خدمات قابل ارائه جمعيت هلال احمر از طريق مشاركت داوطلبان و واقفين انجام مي پذيرد.
رییس سازمان داوطلبان همچنین  با اشاره به اجراي طرح سراسري فرشتگان رحمت در آستانه فرارسيدن عيد نوروز گفت:در اين راستا سبد هاي كالايي كه با همت داوطلبان نيكوكار تهيه شده به خانوارهاي نيازمند و مددجويان تحت پوشش هلال احمر اهداء مي شود.
بنا به همین گزارش در بخش ديگري از اين مراسم دكتر منصوري مشاور رييس جمعيت هلال احمر نيز در سخناني با اشاره به مباني حقوقي و فقهي وقف در اسلام گفت: امامان معصوم و بزرگان دين اسوه هاي عاليقدري هستند كه مي توانند به سان چراغي فرا راه آيندگان باشند. وي افزود: سنت حسنه وقف يكي از موكدات پيامبران و امامان معصوم و بزرگان دين بوده است به گونه اي كه حضرت علي (ع)بزرگترين واقف در فرهنگ اسلام شناخته مي شود. مشاور رییس جمعیت هلال احمر با تاكيد بر ضرورت نظارت شرعي و حقوقي بر املاك موقوفه تصريح كرد: يكي از آسيب هاي كمبود وقف عدم نظارت بر موقوفه توسط متوليان است. وي عمل به نظر واقف كه در وقف نامه تصريح گرديده را ضرورتي غيرقابل خدشه برشمرد و تاکید کرد: وظيفه متوليان در صيانت از وقف بسيار حساس و سنگين است و يكي از راههاي ترويج فرهنگ وقف صيانت از موقوفه است.
گفتني است در ابتداي اين مراسم مهدي ولي پور مديرعامل جمعيت هلال احمر مازندران نيز طی سخناني ضمن اشاره به این نکته که جمعيت هلال احمر با سابقه 90ساله خود بعد از سازمان اوقاف و امور خيريه بيشترين موقوفات را در سطح كشور دارا مي باشد افزود: استان  مازندران بعد از استان كرمان رتبه دوم موقوفات را در سطح جمعيت هلال احمر در اختيار دارد. وي همچنين گفت: از 690 هكتار املاك و اراضي در اختيار جمعيت هلال احمر استان حدود 670هكتار موقوفه است. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مازندران در پایان سخنان خود ضمن تجليل از مشاركت واقفين در فرايند خدمت رساني جمعيت هلال احمر گفت: ترويج فرهنگ وقف يكي از برنامه هاي مهم جمعيت هلال احمر استان در سال جاري است و ما از همه خيرين جهت مشاركت در برنامه هاي عام المنفعه جمعيت هلال احمر دعوت مي كنيم

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما