استاندار مازندران گفت: توان فكري، قدرت تعقل و انديشه ورزي ايرانيان توانست كشور ما را امروز در اوج قله هاي عزت و اقتدار قرار دهد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، سید علی اكبر طاهایی در همایش رسانه و انقلاب اسلامی با اشاره به اينكه جامعه با توسعه و گسترش دانایی پیشرفت می كند، بيان داشت: هر مقدار كه جامعه از دانایی ، آگاهی و بصریت بیشتری بهره مند شود به طور یقین توانمند تر خواهد شد.
استاندار مازندران نقش رسانه ها در گسترش دانایی را مهم توصیف كرد و گفت: انقلاب اسلامي با تكيه بر دانايي ملت بزرگ ايران به پيروزي رسيد و هم چنان به مسير نوراني خود ادامه مي دهد.
وي با بيان اينكه ثروت مادي ملت ايران نبود كه اين همه افتخار را به ارمغان آورد، اذعان داشت: توان فكري، قدرت تعقل و انديشه ورزي ايرانيان توانست كشور ما را امروز در اوج قله هاي عزت و اقتدار قرار دهد.
طاهايي با اشاره به برخي مشكلات خبرنگاران و اصحاب رسانه، تصريح كرد: با وجود همه اين مشكلات و نيازهاي به حق جامعه رسانه اي، اين قشر فرهيخته و پرتلاش نقش خود را در راستاي تعالي ايران اسلامي به خوبي ايفا نمودند.
نماينده عالي دولت در استان آموزه هاي الهي دين مبين اسلام را سرلوحه كار خبرنگاران دانست و افزود: جامعه رسانه اي كشور ما مي بايست در حوزه اخلاق حرفه اي با بهره گيري از اين آموزه ها حركت كنند.
طاهايي با اشاره به بداخلاقی هاي موجود در جوامع غربي ، خاطرنشان ساخت: نگاه توحیدی به حرمت و كرامت انسان در جمهوری اسلامی ، محوری است كه باید در دنیا ترویج شود.
وي بهر مندي جمهوري اسلامي از اصل مترقي ولايت فقيه را عنايت الهي دانست و ادامه داد: يكي از مهم ترين ويژگي هاي ولايت فقيه دانايي محوري، پاكي و عدالت محوري است.
حجت اسلام عباسعلی ابراهیمی ، مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این همایش با بیان اینكه رسانه ها باید حقیقت را باز گو كنند، ادامه داد: زبان رسانه باید زبان پند ، راهبردی و نصیحت گونه باشد .
وی با اشاره به اینكه نقد رسانه ها نیز باید سازنده ، دلسوزانه و با انگيزه هاي الهي باشد ، ادامه داد: تسویه حساب و انتقام جویی در رسانه هاي دين مدار جایگاهی ندارد.
ابراهیمی بر لزوم كیفی سازی و سازماندهی مطبوعات استان مازندران تاكید كرد و بیان داشت: هدفمند سازی مطبوعات ، توجه به معیشت خبرنگاران و بررسی سریع پروانه های تقاضای نشریات از دغدغه های مطبوعات استان است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما